Kumaş Boyası Artık Çok Kolay Çıkıyor

Kumaş boyaları, kıyafetlerden zor ayrılan, hatta bazen ayrılmamak için inat eden lekelerden biridir. Özellikle çocuklarınız varsa ve kıyafetler üzerinde desen ve renk çalışması yapıyorsanız, üstünüze bir önlük almadığınız takdirde, eski kumaşlarınız için güzel bir renk olabilir, fakat giymiş olduğunuz kıyafetlerinizi mahvedebilir. Bu sebeple kumaş boyalarıyla çalışırken, çok dikkat etmeniz gerekiyor, fakat artık kumaş boyalarından bile korkmanıza gerek yok.

Burada kumaş boya lekesinin nasıl çıkarıldığını anlatacağız. Kıyafetinizden kumaş boyasını çıkarmak için, öncelikle bu işlemi yaparken kullanmak istediğiniz maddeye dikkat etmeniz gerekiyor. Bu işlemleri yaparken, hem ürünün hem de kıyafetin üzerindeki etiketi incelemeyi unutmayın. Aksi takdirde kıyafetinizde hiç beklemediğiniz sonuçlar görebilirsiniz.

Beyaz kıyafetlerinize veya özellikle beyaz tişört veya pantolonlara kumaş boyası bulaştığı zaman, daha kolay şekilde çıkarabilirsiniz, çünkü kıyafetinizin rengin çıkıp çıkmaması konusunda endişe etmenize gerek kalmıyor. Ne tür kumaşı kumaş boyası lekesinden kurtarmak istiyorsanız, ona göre birkaç farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Klorsuz çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıvı deterjan kullanabilirsiniz. Buradaki en önemli nokta, aslında ne tür kumaşa boya bulaşırsa bulaşsın, lekeden kurtulmanız için hızlı hareket etmeniz gerekiyor.

Peki, daha çok bilmek istediğiniz bilgi belki de renkli kumaşlardan, kumaş boyasını nasıl çıkarabileceğinizdir. Başta bahsettiğimiz yöntemleri, öncelikle kumaşın üzerindeki etiketi okuduktan sonra karar verin. Etikete baktıktan sonra, eğer yukarıda bahsedilen şekilde kumaş boyalarını çıkarmak uygunsa, aynı işlemi yapabilirsiniz. Bundan sonra hangi renkte kıyafetinize kumaş boyası bulaşırsa bulaşsın, korkmadan kumaş boyası lekelerini çıkarabilirsiniz. Artık kıyafetlerinize bulaşan kumaş boyalarını kolaylıkla temizleyebilir ve çocuklarınıza rahatlıkla kumaş boyalarıyla oynamalarına izin verebilirsiniz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir