Kıyafetlerinizi Diş Macunu Lekelerinden Koruyun

Tam evden çıkacaksınız ve montunuzu giymeden önce bir bakıyorsunuz ki, kıyafetinizde diş macunu lekesi. Diş macunu lekesi kıyafetlerimize en kolay bulaşabilen lekelerden bir tanesidir. Peki, diş macunu lekelerinden kurtulmanın yollarını hiç araştırdınız mı? Burada okuyacaklarınızı uygularsanız, ne kadar diş macunu lekesi bulaşırsa bulaşsın, anında kurtulabilirsiniz.

Diş macun lekelerinden kurtulmak için, kıyafetlerinizi çamaşır makinesine atmanıza bile gerek yok. Her lekede olduğu gibi, diş macunu lekesinden anında kurtulabilmek için de, hızlı müdahale etmek gerekiyor. Hızlı müdahale, özellikle beyazlatıcı özelliğe sahip diş macunlarında çok hızlı müdahale etmek gerekiyor, çünkü bu tür diş macunlarında, dişleri beyazlatmak için özel kimyasallar kullanılmaktadır ve kıyafetinize bulaştığı zaman çıkması daha zor bir hale gelecektir.

Kıyafetlerinizi Diş Macun Lekelerinden Nasıl Kurtarabilirsiniz?

Kıyafetinize bulaşan diş macunu lekesini çıkarmak için, öncelikli olarak yapmanız gereken, elinizden geldiğince kıyafetinizden macunu almaya çalışın. Diş macununu almak için; temiz ve nemli bir bez, kaşık ya da spatula yardımı ile yapabilirsiniz. Macun kıyafetinizin üzerinde kurumuşsa, önce nemli bir bez ile ıslattıktan sonra, kaşık veya spatula ile kazıyabilirsiniz. Daha sonra, bir miktar suya Omo Active Sıvı Deterjan ve benzeri deterjanı ilave ederek karıştırın.

Lekenin üzerine bu karışımı dökün ve yumuşak bir şekilde ovalayın. Normalde macun lekesinin deterjanlı su ile ovalandığında, yumuşayıp çıkması gerekmektedir. Deterjanın kıyafetinize iyice işleyip lekenin daha iyi çıkması için, bir fırça kullanıp yumuşakça ovalayın. En son olarak giysinizi normal bir şekilde yıkayın.
Giysiniz, çamaşır makinesinde yıkanmak için uygunsa, makineye atın ve her zaman yaptığınız gibi yıkayın. Çamaşır makinasına atılmak için uygun değilse de, elle yıkayabilirsiniz. Diş macunu kalıntısı, bu işlemlerin sonunda tamamen çıkmış olması gerekir, fakat bu işlemlerden sonra hala duruyorsa, işlemler tekrarlanabilir.

 

 


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir