Eyvah! Vişne Lekesi Nasıl Çıkar

Artık meyve lekelerinden korkmanıza gerek yok. Özellikle vişne lekesi, bugüne kadar çıkarılması en zor olan lekeyi artık çıkarmanın çok basit bir yolu bulunmaktadır. Vişnenin içerisinde bulunan doğal maddelerden dolayı, kıyafetlerde kalıcı izler kalabiliyor. Vişne lekesini kolay bir şekilde çıkarmak istiyorsanız, lekeyi çok kısa bir sürede, çok fazla dağılmadan müdahale etmeniz gerekiyor.

Yapılması gereken çok basit; leke oluştuktan sonra, kıyafetinizi ters çevirin ve üzerine ılık su akıtın. Ilık su, lekeyi çıkarmanızda yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra, eğer masa örtünüze vişne lekesi bulaştıysa ve anında yıkayamayacak bir ortamdaysanız, örtünün üzerine biraz tuz dökebilirsiniz. Tuz, lekenin kalıcı olmamasını sağlar. Konsantre sıvı deterjan kullanırsanız, vişne lekesini çıkarmada size büyük yardımcı dokunacaktır.

Vişne lekesi kıyafetiniz veya masa örtüsüne bulaştıktan sonra, lekenin üzerine hemen sıvı deterjan dökün ve biraz bekleyin. Bir süre bekledikten sonra, lekeli bölgeyi ılık su ve deterjan ile hafifçe ovun. Daha sonrasında ise, kıyafetin yıkanması gerektiği şekilde yıkayın. Eğer leke çıkmamışsa, bu işlemleri tekrarlayabilirsiniz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir