Bulaşık makinesindeki kötü kokulardan nasıl kurtuluruz?

Bulaşık makinelerimiz evimizde en çok kullandığımız eşyalardandır. Kirli bulaşıklarımızı yıkadığımız makinelerimiz, bu kirli bulaşıklar nedeniyle bir süre sonra kötü kokular oluşturmaktadır. Bu kötü kokulardan kurtulmak kolay değildir. Çünkü bulaşık makinesindeki eşyalarımızı yiyeceklerimiz için kullanmaktayız ve bu nedenle makinemizi temizlerken kimyasal ürünler kullanmak istemeyiz. İşte böyle durumlar için evdeki doğal malzemelerle temizlik yapabilir ve bu kötü kokulardan kurtulabiliriz. Peki, bulaşık makinesindeki kötü kokulardan nasıl kurtuluruz?

Gereken malzemeler;

1. Sirke

2. Limon tuzu

3. Bez

Bulaşık makinesindeki kötü kokulardan kurtulmak için yapılması gerekenler;

1. İlk olarak bulaşık makinesindeki kötü kokulardan kurtulmak için yapılması gereken şey; bir beze bir miktar sirke dökerek bulaşık makinesinin içini güzelce silmektir. Sirke doğal bir gıda olduğu için makinenin içinde kalması da sıkıntı olmayacaktır.

2. Ardından bulaşıklarımızı yerleştirip makinemizi çalıştırabiliriz. Yıkama bittiğinde kötü kokularında gittiğini göreceksiniz.

3. Yine bulaşıklarımızı yıkarken deterjan gözüne koyduğumuz bir miktar limon tuzu, makinemizdeki kötü kokuları giderecek, sirke gibi mikropları da kıracaktır. Limon tuzu ve sirkeyi bulaşık makinenizde güvenle kullanabilirsiniz, bu doğal malzemeler makinede kireç oluşumunu da engelleyecektir.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir